CHP’nin Çanakkale’de düzenleyeceği Adalet Kurultayı bugün başlayacak

CHP’nin, ‘Adalet Yürüyüşü’nün ardından ikinci etkinliği olan “Adalet Kurultayı”, Çanakkale savaşlarının yaşandığı Ecaabat Kocatepe bölgesinde, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasıyla […]
01:5726 Ağustos 2017
CHP’nin, ‘Adalet Yürüyüşü’nün ardından ikinci etkinliği olan “Adalet Kurultayı”, Çanakkale savaşlarının yaşandığı Ecaabat Kocatepe bölgesinde, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasıyla […]

CHP’nin, ‘Adalet Yürüyüşü’nün ardından ikinci etkinliği olan “Adalet Kurultayı”, Çanakkale savaşlarının yaşandığı Ecaabat Kocatepe bölgesinde, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasıyla bugün başlayacak.

“Adalet Kurultayı”, 29 Ağustos akşamına kadar sürecek. 4 günlük kurultayda, mahkemede adalet, yaşamda adalet, eğitimde adalet, inançta adalet, medyada adalet, seçimde adalet, geçimde adalet ve devlette adalet konularında 8 ana panel ve bu ana başlıklar altında çalıştaylar gerçekleştirilecek. Bu panellerle eş zamanlı olarak alt başlıklarda 70 çalıştay düzenlenecek ve bu çalıştaylara, konusunda uzman 700 konuşmacı katılacak. Kurultayda masaya yatırılan ilk konu “mahkemede adalet” olacak. Konuşmacılar terörü, şiddeti, suçu övemeyeceği gibi nefret söylemi de kullanamayacak. Konuşmalarda ırk, etnisite ya da inanca dayalı ayrımcılık yapılması halinde müdahale edilecek.

MUHTARLAR DA KATILACAK

“Adalet Kurultayı”nda aralarında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın muhtarlar toplantılarına katılanların da olduğu bir grup muhtar da yer alacak. CHP PM üyesi Yıldırım Kaya’nın koordinasyonunda yapılan “Muhtarlara Adalet” konulu çalıştaya katılacak olan muhtarlar, özlük hakları ve yetkileriyle ilgili yaşadıkları olumsuzlukları kurultayda anlatacak.

30 AĞUSTOS KUTLANACAK

Kurultayın son günü 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlanacak. Fener alayı düzenlenirken belgesel gösterimleri, tiyatro oyunları sahnelenecek. Kurultayın ikinci günü ise saat 06.00’da, Atatürk’ün “Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum” dediği 57’nci Alay’ın yürüyüş güzergâhı üzerinde 4 kilometrelik temsili ‘Adalet Yürüyüşü’ gerçekleştirilecek.

 

Son güncelleme: 01:5726 Ağustos 2017